170 rocznica przyjazdu pierwszego pociągu do Poznania

Już 11 sierpnia obchodzić będziemy wyjątkowy Jubileusz – 170 rocznicą przyjazdu pierwszego pociągu do Poznania! Serdecznie zapraszamy na przejazd specjalnego pociągu RETRO oraz wydarzenie na Dworcu Letnim w Poznaniu.

Odjazd pociągu RETRO z peronu 4A relacji Poznań Główny – Kiekrz – Poznań Główny (Dworzec Letni) nastąpi o 11:18. Przedsprzedaż biletów od 1 sierpnia w kasie biletowej na Dworcu Letnim w Poznaniu. Cena biletu 5 zł – ulgowy do 14 lat, 15 zł – normalny.

Parowóz z zabytkowymi wagonami wjedzie na peron 4B przy Dworcu Letnim o godzinie 13:01. Natomiast już od 12:30 na Dworcu Letnim będziemy czekać na wszystkich pasjonatów kolei, którzy nie wybiorą się w tę krótką podróż. W budynku Dworca trwać będzie wystawa ze zbiorami z Parowozowni Wolsztyn, PKP PLK oraz Pana Jacka Kowalskiego. Do godziny 15:00 zaproponujemy też całe mnóstwo innych atrakcji, m.in.:

  • konkurs wiedzy o gwarze wielkopolskiej
  • honorowa salwa z armaty Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ze Swarzędza
  • samochody retro
  • możliwość przejazdu zabytkowym autobusem „Ogórkiem”
  • występ orkiestry

Ponadto będzie okazja odwiedzić stoiska: Kolei Wielkopolskich, Komendy Wojewódzkiej Policji, Straży Ochrony Kolei, PKP PLK oraz Parowozowni Wolsztyn.