Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem

Zapraszamy w niedzielę 29 maja 2022r do Parowozowni Wolsztyn na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem o godzinie 13:00 i 16:00. Po raz pierwszy w rolę przewodnika wcieli się Pan Jakub Tyszkiewicz, miłośnik kolejnictwa i prezes Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. Oprowadzanie rozpocznie się przy budynku dyspozytora.


Atrakcje na Dzień Dziecka (29.05.2022r):
-przejazdy zabytkowym pociągiem z lokomotywą parową Ol49-69 na trasach Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn oraz Wolsztyn-Nowa Wieś-Wolsztyn.
Bilety w promocyjnej cenie za 1 zł dla dzieci (do 18r.ż) oraz dla dorosłych za 20 zł. Link do sprzedaży internetowej: https://tobilet.pl/parowozownia-wolsztyn.html
*Możliwość zakupu biletów bezpośrednio na stacji kolejowej w Wolsztynie na krótko przed odjazdem (liczba miejsc ograniczona)
-zwiedzanie szynobusu SA 105 (na terenie Parowozowni)
-przejazdy drezyną ręczną i kolejką parkową PECNA dla dzieci (na terenie Parowozowni)
-strefa animacyjna w tematyce Harrego Pottera oraz strefa z dmuchańcami (godz.10-17 na terenie Parowozowni) *Atrakcje w strefie animacyjnej to m.in. konkursy, zabawy fabularne, poszukiwanie kamienia filozoficznego, tańce, bańki XXL czy nauka zaklęć.
-pokaz obrządzania parowozu po skończonych kursach ok godz. 17:20 na kanale oczystkowym (na terenie Parowozowni).

Wszystkie atrakcje na terenie Parowozowni są bezpłatne, wstęp wolny! Dodatkowo na miejscu zorganizowane zostaną stoiska gastronomiczne, w których będzie można zakupić posiłki i napoje (frytki, lody, kiełbaski, kawa, ciasto, napoje zimne itp)
Serdecznie zapraszamy!

fot.J.Dolniak
Parowozownia Wolsztyn