Przejazd pociągiem z parowozem

Zachęcamy do przejazdu pociągiem prowadzonym przez parowóz – będzie to z pewnością niezapomniana podróż zapewniająca wiele wspaniałych wrażeń! Dopiero połączenie przejazdu pociągiem retro ze zwiedzaniem parowozowni daje wyobrażenie o tym, jak donośnym wydarzeniem dla rozwoju cywilizacji było wynalezienie silnika parowego, który zmienił bieg historii transportu.

Rozkład jazdy parowozów: Rozkład jazdy.

Informacje dotyczące przejazdu

Przewoźnikiem i organizatorem przejazdów są Koleje Wielkopolskie.

Skład:

Parowóz serii Ol49 lub Pt47 + dwa wagony pasażerskie typu 120A z końca lat 70-tych.

Gdzie i kiedy jeżdżą parowozy?

– Odjazd pociągu odbywa się ze stacji Wolsztyn (ok. 800 m od parowozowni). Nie ma możliwości zabierania pasażerów z parowozowni.

– Aktualny rozkład jazdy dostępny na naszej stronie w zakładce Rozkład jazdy.

UWAGA! W związku z częstymi zmianami w rozkładzie jazdy, bądź zdarzającymi się przerwami w prowadzeniu ruchu planowego przez parowozy, prosimy o dokładne zapoznawanie się z aktualizacjami wprowadzanymi na powyższej stronie!

Gdzie kupić bilet na przejazd?

Bilety można zakupić na stacji PKP, przez internet (www.koleje-wielkopolskie.com.pl) lub u kierownika pociągu (przy zakupie biletu w pociągu na stacji, na której czynna jest kasa biletowa, do ceny biletu doliczana jest opłata manipulacyjna).

Ceny biletów:

Cennik biletów oraz wysokość ulg są zgodne z taryfą Kolei Wielkopolskich.

https://koleje-wielkopolskie.com.pl/dla-pasazera/ceny-biletow-i-oplaty-dodatkowe/

Przejazd grupowy:

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy (minimum 14 dni) kontakt z Kolejami Wielkopolskimi w celu zgłoszenia przejazdu grupy (przejazd grupowy upoważnia jednocześnie do uzyskania większych zniżek na bilety).

Kontakt z Kolejami Wielkopolskimi w celu zgłoszenia przejazdu: infolinia – tel. 19 757, e-mail – biuro@koleje-wielkopolskie.com.pl, www. koleje-wielkopolskie.com.pl.

Parowozownia Wolsztyn