Jubileusz Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej

118 lat Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej

W niedzielę 9 września 2018 r. zapraszamy do pobliskiego Śmigla na jubileusz 118 lat Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej, który odbędzie się na terenie śmigielskiej stacji. Wydarzenie wpisuje się do obchodów 26. EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA.

Pośród licznych atrakcji pojawi się również stoisko promocyjne Parowozowni Wolsztyn oraz odbędzie się organizowany prze nas konkurs plastyczny dla dzieci.

W imieniu organizatorów – Burmistrza Śmigla oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu – zachęcamy do odwiedzin “Miasta Wiatraków”!

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie  lub jego odwołania w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Cennik biletów:

Przejazd wagonem motorowym MBxd2  TAM/POWRÓT: do lat 4- bezpłatnie; 4-18 lat – 5zł/os.; 18+ lat – 10zł/os.

Przejazd lokomotywą spalinową Lxd2  TAM/POWRÓT: do lat 4- bezpłatnie; 4-18 lat – 10zł/os.; 18+ lat – 15zł/os.

* Bilety na przejazdy kolejką do nabycia wyłącznie w pociągu. Przejazdy odbywają się na trasie Śmigiel-Stare Bojanowo Wąskotorowe – Śmigiel. Ilość miejsc podczas przejazdów jest ograniczona, pociągi nie są objęte rezerwacją miejsc, rozkład jazdy obowiązuje 09.09.2018 r. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany składu pociągu/ wyboru taboru w zależności od ilości osób chętnych do wzięcia udziału w przejeździe.

Przejażdżka drezyną ręczną – 10zł/drezyna (do 6 osób).

*Bilety na przejażdżkę drezyną do nabycia w pomieszczeniu dyżurnego ruchu. Bilet na przejażdżkę drezyną może wykupić jedynie osoba pełnoletnia posiadająca przy sobie dokument tożsamości po podpisaniu stosownego oświadczenia.

Zwiedzanie lokomotywowni wraz z halą napraw wagonów – 5zł/os.

* Bilety na zwiedzanie lokomotywowni oraz hali napraw wagonów do nabycia wyłącznie przed wejściem na lokomotywownię. Lokomotywownia oraz hala napraw wagonów otwarta dla zwiedzających w godzinach: 16:00-16:45, 18:00-18:45.

Przejażdżki samochodem off road’owym – 5zł/przejazd/os.

*Punkt startowy zlokalizowany będzie na terenie Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej.

Zamek dmuchany oraz malowanie twarzy dla dzieci są BEZPŁATNE i odbywają się w godzinach
13:00 – 18:00.

Szczegóły na Facebooku Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej