Kalendarze 2018

Z radością informujemy, iż w Parowozowni dostępne są kalendarze na rok 2018.

Kalendarz dwunastomiesięczny, format C3

Zamieszczone w kalendarzu fotografie pochodzą ze zorganizowanej w 2017 roku, kolejnej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Parowozowe impresje” towarzyszącego Paradzie Parowozów. Zdjęcia ukazują wolsztyńskie parowozy „pod parą” w różnorodnej, malowniczej scenerii.
Do każdego kalendarza dołączono kartę z opisami widocznego na fotografii parowozu oraz okoliczności w jakiej została ona wykonana.

Cena 30 zł / Nowa cena 25 zł

Kalendarz trójdzielny z przesuwanym okienkiem

Na główce fotografia wolsztyńskiego parowozu Ol49-59 z wagonami retro na przejeździe w Adamowie, relacja Wolsztyn-Poznań.

Cena 15 zł / Nowa cena 13 zł

W sklepiku dostępny również album „Parowozy” autorstwa Dariusza Brodowskiego w cenie 60 zł.

Album jest nostalgiczną podróżą w czasie i przestrzeni do epoki węgla i pary. Na ponad dwustu stronach przedstawiono świat, który już nie istnieje – świat kolei parowej. Jest to wyprawa w przeszłość, w lata 80. i 90., do ostatnich enklaw trakcji parowej na polskich kolejach. Polska jest krajem, który najdłużej w Europie eksploatował loko­motywy parowe w normalnej, codziennej pracy – w przewozie towarów i pasażerów.
Album jest plonem wieloletnich wędrówek autora po parowozowniach, stacjach i szlakach kolejowych nasze­go kraju. Pokazuje zdjęcia autentycznej parowej kolei z czasów schyłku PRL-u, kiedy to nasze koleje były pilnie strzeżona `tajemnicą państwową i służbową` i objęte całkowitym zakazem fotografowania. Zapraszamy do nostalgicznej podróży koleją parową przez Polskę”.