Kolejowy dzień dziecka

Wolsztyn-Szreniawa-Wolsztyn

1 stycznia 2021r. rozpoczął się Europejski Rok Kolei ustanowiony przez Komisję Europejską. Przez cały rok w Europie będą odbywały się liczne wydarzenia związane z transportem kolejowym. Głównym celem projektu jest zwiększanie znaczenia i udziału transportu kolejowego, a także promowanie kolei jako zrównoważonego, inteligentnego i bezpiecznego środka transportu. Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn podjęła się organizacji trzech przejazdów specjalnych pociągiem retro do pobliskich miejscowości, połączonych ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji. Misją całego przedsięwzięcia jest podkreślenie roli, jaką odgrywa kolej w europejskiej kulturze i dziedzictwie europejskim, a także jakie jest jej znaczenie w branży turystycznej regionu wielkopolskiego.

Pierwszy przejazd zaplanowany jest do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w dniu 30.05.2021, połączony z obchodami dnia dziecka.

Misją muzeum jest przedstawienie historii rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenów historycznych i współczesnych ziem polskich od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy. Obiekt udostępnia tematyczne wystawy, takie jak np. Historia rolnictwa polskiego do XX wieku, Rzemiosło wiejskie, Przetwórstwo i przemysł rolno-spożywczy, Transport wiejski itp. Ponadto wiele ekspozycji znajduje się na zewnątrz, dzięki czemu będzie można wybrać się na rodzinny spacer po malowniczych terenach Szreniawy.

Odległość od dworca w Szreniawie do muzeum wynosi zaledwie ok 300 m (5 min pieszo). W muzeum zostanie zorganizowane 30-minutowe przedstawienie dla dzieci, a pozostały czas będzie można przeznaczyć na zwiedzanie dostępnej ekspozycji. Dodatkowo na miejscu będzie możliwość zakupu lodów, napojów i innych przekąsek.

Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w przejeździe RETRO w dniu 30.05.2021r, zapraszamy do Parowozowni w godzinach 10:00-16:00. Przez cały dzień obowiązuje bezpłatny wstęp oraz darmowa wata cukrowa dla dzieci!


Ceny biletów*:

Do 3 lat bezpłatnie (jeśli nie zajmuje osobnego miejsca siedzącego)

Od 4-16 lat 1 zł

Bilety normalne 10 zł

*Każdy kto okaże okolicznościowy bilet kolejowy w kasie w muzeum, upoważniony jest do zakupu biletu wstępu w promocyjnej cenie 5 zł!


Gdzie kupić bilety?

Ze względów bezpieczeństwa, bilety będzie można zakupić tylko i wyłącznie drogą elektroniczną! Poprzez platformę ToBilet.pl :
Kolejowy Dzień Dziecka – przejazd RETRO TOBILET.PL


ROZKŁAD JAZDY

9:35 Odjazd pociągu ze stacji w Wolsztynie

11:02 Przyjazd do Szreniawy

11:02 – 13:20 Zwiedzanie muzeum (w tym 30-minutowe przedstawienie dla dzieci)

13:30 Odjazd pociągu ze stacji w Szreniawie do Wolsztyna

14:50 Przyjazd do Wolsztyna


Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem od 15 maja 2021 w transporcie zbiorowym może być zajęte 100% miejsc siedzących. Jednak w dalszym ciągu pozostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk żelami wirusobójczymi dostępnymi w pociągu. Każdy kto zakupi bilet na przejazd, zobowiązany jest do zakrywania nosa i ust maseczką podczas całego kursu. Kto nie będzie stosował się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, może zostać wyproszony z pociągu. Ponadto w takim przypadku, bilet kolejowy na przejazd nie podlega zwrotowi.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
w Szreniawie
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
w Szreniawie


Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
w Szreniawie
Wagony RETRO
Parowozownia Wolsztyn