Konkurs fotograficzny “Parowozowe Impresje”

 

Międzynarodowy konkurs fotograficzny „Parowozowe Impresje 2018”

czyli wolsztyńskie lokomotywy parowe w obiektywie miłośników

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Parowozowe Impresje” towarzyszącego XXV Paradzie Parowozów w Wolsztynie.

Ideą przeznaczonego dla miłośników kolei konkursu jest ukazanie wolsztyńskiego parowozu w najpiękniejszym i najbardziej widowiskowym momencie – wtedy, gdy znajduje się on pod parą, gdy tchnięto w niego życie. To właśnie wówczas najlepiej uchwycić można wyjątkowość tych wspaniałych maszyn, pokazać ich nieprzemijającą urodę i piękno.

Czekamy na fotografie, które ukażą parowóz zarówno w jego naturalnym środowisku – w wolsztyńskiej Parowozowni, podczas codziennego wodowania lub węglowania, czy też w trakcie dokonywanych tu przeglądów technicznych – jak również w czasie, gdy mknie pośród malowniczych pól i łąk. Chcielibyśmy widzieć ujęcia, na których nasze lokomotywy wykonują swą powszednią, ciężką pracę, bądź gdy pełne elegancji prezentują się podczas uroczystych parad.

 

Zwieńczeniem Konkursu „Parowozowe Impresje” będzie wystawa prezentująca wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace w klimatycznej scenerii szopy wolsztyńskiej Parowozowni. Wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się w sobotę 28 kwietnia 2018 roku przed Paradą Parowozów.

 

Organizatorami Konkursu jest Parowozownia Wolsztyn, Urząd Miejski w Wolsztynie oraz Wolsztyński Dom Kultury.

 

Zachęcamy do udziału i nadsyłania prac!

 

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 8 kwietnia 2018 roku.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne na stronie http://www.wolsztyn.pl/aktualnosc,2026.html#a

Parowozownia Wolsztyn