Konkurs “Parowozowe Impresje 2019” rozstrzygnięty!

Nie było łatwo, ale… Są!
Oto 8 najlepszych prac tegorocznej edycji konkursu “Parowozowe Impresje”, wyłonionych spośród 61 nadesłanych. Autorom poniższych fotografii najlepiej udało się spełnić wymogi formalne zawarte w regulaminie konkursowym i ze wspaniałym efektem uchwycić w obiektywie aparatu wolsztyński parowóz pod parą, czy też zatrzymać ulotną chwilę codzienności Parowozowni Wolsztyn.

W tym momencie zdradzimy tylko, że wśród wyłonionych fotografii jest jedna, której przyznano miejsce pierwsze, dwie z miejscem drugim oraz jedna z miejscem trzecim. Pozostałe cztery prace otrzymały wyróżnienia.

Prezentowana kolejność jest alfabetyczna – wszystko wyjaśni się podczas uroczystego wręczenia nagród i jednocześnie wernisażu wystawy pokonkursowej “Parowozowe Impresje 2019” w dniu XXVI Parady Parowozów, w sobotę 4 maja 2019 r. o godz.12:00 w hali parowozowni.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy niestrudzonego zapału w dalszych polowaniach na kolejowym szlaku!

Arkadiusz Subczak “Polska jesień”
Artur Wieczorek “Pod parą w stronę słońca”
Jürgen Hanelt “Pt47-65 z pociągiem osobowym, Nowawieś Mochy”
Konrad Czapracki “Parowozownia Wolsztyn”
Krzysztof Górecki “Przywitanie się maszynistów”
Michał Nowak “Piękna w Zbąszyniu”
Natalia Noszczyńska “Łuk triumfalny”
Tomasz Florczak “Cień”

Współorganizatorami zainicjowanego przez Biuro Promocji i Turystyki w Wolsztynie konkursu “Parowozowe Impresje 2019” była Gmina Wolsztyn oraz Wolsztyński Dom Kultury, których przedstawiciele zasiedli w komisji konkursowej. Znaleźli się w niej również reprezentanci Żuczek Film Studio oraz Towarzystwa Wolsztyńskiej Parowozowni. Wszystkim za wsparcie serdecznie dziękujemy!