Międzynarodowy konkurs fotograficzny “Parowozowe Impresje 2019”

 

Międzynarodowy konkurs fotograficzny

„Parowozowe Impresje 2019”

czyli wolsztyńskie lokomotywy parowe w obiektywie miłośników

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Parowozowe Impresje”, który tradycyjnie już towarzyszy wolsztyńskiej Paradzie Parowozów.

Ideą przeznaczonego dla miłośników kolei konkursu jest ukazanie wyjątkowości miejsca, jakim jest Parowozownia Wolsztyn. Dzięki użytkowanym tu wciąż lokomotywom parowym pracującym na co dzień przy obsłudze planowego ruchu pasażerskiego, parowozownia tętni życiem niemal tak samo, jak kilkadziesiąt lat temu, stanowiąc ewenement na kolejowej mapie świata.

W tegorocznej edycji konkursu czekamy na fotografie, na których udało się uchwycić zarówno piękno wolsztyńskiego parowozu „pod parą”, czy to w czasie prowadzenia pociągów, czy w momencie przygotowywania go do jazdy, jak również chwile dokumentujące życie codzienne parowozowni. Mamy nadzieję, że tym razem Uczestnicy konkursu zdecydują się także do zaprezentowania ujęć pokazujących parowozową rzeczywistość – trudy pracy maszynisty i pomocnika, odbywające się przy lokomotywach codzienne przeglądy i naprawy, prace warsztatowe.

Zwieńczeniem „Parowozowych Impresji” będzie wystawa prezentująca wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace w industrialnej scenerii wolsztyńskiej „szopy”. Wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się w sobotę 4 maja 2019 roku przed otwarciem XXVI Parady Parowozów.

Organizatorami konkursu jest Parowozownia Wolsztyn, Urząd Miejski w Wolsztynie oraz Wolsztyński Dom Kultury. Inicjatorem wydarzenia było Biuro Promocji i Turystyki w Wolsztynie.

Zachęcamy do udziału i nadsyłania prac!

 

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 12 kwietnia 2019 roku.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne na stronie Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.

Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.