Parada 2019 – Stoiska handlowe

Przedstawiamy Państwu ofertę wynajmu powierzchni handlowej podczas tegorocznej XXVI Parady Parowozów w dniu 4 maja 2019 roku.

Tradycyjnie teren przeznaczony pod prowadzenie działalności  handlowej rozpoczyna się od wiaduktu, po którym poprowadzona jest droga wojewódzka nr 32 (Zielona Góra – Poznań) i ciągnie się przez całą długość ładowni, aż do końca żywopłotu, co daje ponad 300 metrów bieżących terenu. Dodatkowo oferujemy wynajem miejsc specjalnych: teren w kształcie trójkąta o powierzchni około 220 m2 przy nastawni WL (patrz zdjęcie) i teren dla „dmuchańców”. Stanowiska te oferujemy do wynajmu w drodze składanych przez zainteresowanych pisemnych ofert na kwestionariuszu dostępnym poniżej.

Organizacja sprzedaży na  terenie ładowni wyglądała będzie następująco: od strony żywopłotu umieszczone będzie zaplecze stoisk o głębokości trzech metrów oraz przyłącza elektryczne. Następnie środkiem ładowni przebiegać będzie ciąg pieszy dla turystów szerokości minimum 5 metrów. Teren pod nastawnią w kształcie trójkąta wynajęty będzie w całości i jego organizację (usytuowanie zaplecza, ogródek) pozostawiamy wynajmującemu.

W bieżącym roku energia elektryczna będzie zapewniana przez agregat prądotwórczy, organizator zastrzega sobie prawo kontroli ilości wykorzystywanej mocy oraz naliczenia dodatkowych opłat za jej przekroczenie wobec mocy deklarowanej w kwestionariuszu zgłoszeniowym. Agregaty zostały wynajęte przez organizatora w sobotę 4 maja, prąd będzie dostępny w godzinach 7.00 – 23.00. W niedzielę nie zapewniamy energii elektrycznej, każdy chętny może również w niedzielę prowadzić nadal sprzedaż.

Na terenie zielonym bezpośrednio przy rampie  (patrz zdjęcie) przewidujemy stanowisko dla „dmuchańców” – na wynajem tego terenu również będzie konkurs ofert, o  wyborze zdecyduje najwyższa zaproponowana cena.

Stoiska specjalne o numerach 1, 2 i 3  widoczne na załączonej fotografii sprzedajemy na zasadzie składania ofert, o  wyborze zdecyduje najwyższa zaproponowana cena. Preferujemy na nich prowadzenie działalności gastronomicznej z ogródkiem, stoiska te mają następującą powierzchnie:

Teren obok nastawni: 220 m2 – oznaczony cyfrą 3

Teren dla “dmuchańców” – oznaczony czarnym kołem

Zapraszamy do składania zgłoszeń na załączonym kwestionariuszu mailowo na adres: t.opaska@parowozowniawolsztyn.pl, w tytule maila proszę podać „oferta na stoisko handlowe”. W razie ewentualnych pytań dostępny jest telefon: 663 294 674 (w dni robocze 7-14).

Rezerwacja rusza w poniedziałek 25 marca 2019, na oferty czekamy do dnia 14 kwietnia 2019 roku – po tym terminie nastąpi ustalenie miejsc oraz płatności, przesłane zostaną faktury ProForma, ostatnim dniem dokonania płatności na konto parowozowni jest 24 kwietnia 2018, oryginały faktur każdy sprzedawca otrzyma w dniu Parady Parowozów.

Informujemy że na terenie Gminy Wolsztyn obowiązuje opłata targowa (podstawa, Uchwała Rady Gminy: https://bip.wolsztyn.pl/Article/get/id,19446.html ). Podczas Parady Parowozów opłatę tę w określonej przez uchwałę wysokości będą pobierali strażnicy miejscy.

Wynajmujący powierzchnię, na której będzie się odbywała sprzedaż alkoholu zobowiązani są, na podstawie odrębnych przepisów, do uzyskania pozwolenia na sprzedaż z Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.

Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy udzielenia zezwolenia na wynajem powierzchni handlowej bez podania przyczyny.

Sprawę prowadzi: Tomasz Opaska.

Dokumenty:

– Cennik wynajmu stoisk
– Kwestionariusz zgłoszeniowy
– Umowa wynajem stoisk

Parowozownia Wolsztyn