Parada Parowozów 2022

Szanowni Państwo,

informujemy, że z przyczyn technicznych, niezależnych od Parowozowni Wolsztyn, w bieżącym roku 2022 nie odbędzie się w tradycyjnym terminie długiego weekendu majowego kolejna edycja Parady Parowozów.

Od kilku miesięcy do Parowozowni docierały sygnały od zarządcy infrastruktury kolejowej – spółki PKP Polskie Linie kolejowe SA, że na rok 2022 w okresie od marca do listopada, planowany jest generalny remont linii kolejowej nr 357 na odcinku Wolsztyn – Drzymałowo, wraz z wymianą nawierzchni torów stacyjnych i rozjazdów w Wolsztynie. Ostatnie spotkanie zarządcy infrastruktury z wykonawcami remontu i zainteresowanymi przewoźnikami nie pozostawia złudzeń, że w okresie długiego weekendu majowego na wolsztyńskiej stacji nie będzie technicznej możliwości przeprowadzenia jakichkolwiek jazd dodatkowych poza pociągami ujętymi w rocznych rozkładach jazdy. Pociągi na linii Wolsztyn – Poznań, na początkowym odcinku zostaną zastąpione przez kolejową komunikację zastępczą. Istnieje uzasadniona groźba, że niektóre etapy remontu stacji spowodują brak możliwości wyjazdu z Parowozowni na stację. Wobec powyższych faktów mimo naszej determinacji do przeprowadzenia w tym roku Parady, zmuszeni jesteśmy ją w tradycyjnym terminie odwołać.

Będziemy na bieżąco Państwa informować o wszelkich zmianach, które umożliwią nam organizacje tej imprezy w innym terminie.

Parowozownia Wolsztyn