Parada Parowozów w domu!

W związku z tym, iż tegoroczna Parada Parowozów nie może się odbyć, już dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w seansie filmowym online, podczas którego wspominać będziemy ubiegłoroczną XXVI Paradę Parowozów.

W sobotę 2 maja 2020 r. o godz. 13:30, czyli punktualnie w czasie, w którym planowano rozpoczęcie tego niecodziennego wydarzenia, odbędzie się internetowa premiera pełnowymiarowej wersji filmu dokumentującego ubiegłoroczną Paradę Parowozów.

Trwający niemal godzinę materiał jest swoistym reportażem relacjonującym przebieg tej wyjątkowej w skali Europy, jednej z najbardziej popularnych w kolejowym świecie imprezy. W filmie uchwycone zostało wszystko to, co stanowi o wielkiej popularności organizowanych w Wolsztynie od wielu lat parad i jak magnes przyciąga co roku kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata. Dzięki licznym ujęciom z drona oraz wnikliwemu oku kamery, z bliska będziemy mogli przyjrzeć się technicznym przygotowaniom parowozów do parady, przejazdom specjalnych pociągów RETRO, a także „wziąć udział” w najbardziej oczekiwanym, kulminacyjnym momencie wydarzenia – paradnym przejeździe lokomotyw przez wolsztyńską stację. W materiale nie mogło zabraknąć również relacji z towarzyszącego paradzie, odbywającego się po zmroku widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, gdzie w świetle laserów, oparach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce, swe piękno prezentują kolejno obracane na obrotnicy parowozy. Film jest ponadto opowieścią o (nie)zwykłej, codziennej pracy parowozowni, która jako ostatnia na świecie wciąż obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową, w której niemal codziennie spotkać można buchający parą parowóz.

Premiera filmu odbędzie się:

  • w sobotę 2 maja, godz.13:30

Powtórki seansu:

  • sobota 2 maja, godz. 20:00
  • niedziela 3 maja, godz. 13:30 i 20:00

Bezpłatny dostęp do seansów możliwy będzie przez naszą stronę oraz profil parowozowni na portalu Facebook (https://www.facebook.com/ParowozowniaWolsztyn). Link przekierowujący do emisji udostępnimy na pół godziny przed każdym seansem.

Mamy nadzieję, że organizacja tak wyjątkowego w swej formie seansu będzie dla Państwa choćby namiastką tegorocznej Parady Parowozów.

Życzymy przyjemnego odbioru!

Poniżej przedstawiamy kilkuminutowy klip będący jednocześnie zapowiedzią i zaproszeniem do uczestniczenia w seansie.

Zakup pendrive’a z pełną wersją filmu

Aby wspomnienia XXVI Parady Parowozów pozostały z Państwem na dłużej, istnieje możliwość zakupu spersonalizowanego przez nas pendrive’a z pełnowymiarową, godzinną wersją filmu, niedostępną poza powyższymi seansami online. Pendrive może stanowić miły i jednocześnie użyteczny, związany z parowozownią gadżet, którego można również używać jako pamięć podręczną o pojemności 16 GB.

Cena: 30,00 zł

Dane techniczne:

Czas trwania filmu: 00:59:15
Format: MP4
Jakość 4K, rozmiar 12,5 GB
Wersja językowa: PL
Pojemność pendrive’a: 16 GB

Wysyłka:

W celu zakupu filmu drogą wysyłkową, prosimy o wiadomość na adres info@parowozowniawolsztyn.pl – w odpowiedzi otrzymają Państwo dalsze informacje dotyczące realizacji zamówienia. Wysyłka możliwa jedynie po przedpłacie na konto bankowe.

Koszt wysyłki Pocztą Polską (list polecony) – 10,00 zł.

Uwaga! Ze względu na duży rozmiar pliku wynikający z wysokiej jakości obrazu, film nagrany został w formacie MP4 – odtwarzanie go możliwe jest wyłącznie na urządzeniach obsługujących powyższy format.

Parowozownia Wolsztyn