Parowozownia laureatem nagrody głównej Grand Prix

W poniedziałek 23 maja 2022 roku, w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród i wyróżnień – zakończenie tegorocznej edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce “IZABELLA 2021”.

Przedsięwzięcie to organizowane przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego ma na celu wyróżnianie instytucji muzealnych, autorów oraz realizatorów najlepszych wydarzeń muzealnych. Konkurs odbywa się każdego roku, a pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 roku.

Miło nam poinformować, że Parowozownia Wolsztyn – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego, została laureatem nagrody głównej Grand Prix w kategorii „działalność promocyjna i popularyzatorska” za: „Przejazdy pasażerskie i retro z lokomotywą parową, na terenie Województwa Wielkopolskiego w Europejskim Roku Kolei 2021”. W uzasadnieniu jury konkursu: “za niekonwencjonalny, wspaniały projekt o ogromnym marketingowym oddziaływaniu społecznym w zakresie ochrony dziedzictwa technicznego”.

Parowozownia Wolsztyn