“Pejzaż z parowozami w tle”

Wystawa jest częścią V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji w Poznaniu.
Festiwal ma na celu przegląd fotograficznej aktywności Wielkopolan: miejsc gdzie ta aktywność się uzewnętrznia, artystów o rodowodzie wielkopolskim i konkretnych wydarzeń artystycznych.  Autorem wystawy jest Dariusz Gulowaty, pasjonat kolei i parowozów, a także pracownik Parowozowni Wolsztyn.

“Dariusz Gulowaty, urodził się w Wolsztynie i całe swoje życie poświęcił kolei. Prywatnie i zawodowo robi na codzień to, co kocha. W swojej karierze zawodowej przepracował na Polskiej Kolei na różnych stanowiskach ogółem 35 lat, przechodząc kolejne stopnie od operatora wagonowego, referenta w lokomotywowniach czy radcy PKP Cargo S. A. Kolejnictwo jest wielką pasją pana Dariusza. Także miejsce zamieszkania – dworzec kolejowy w Kębłowie – jest z nią związane. Z wolsztyńską parowozownią związany jest od 1985 roku. Jak sugeruje sam tytuł wystawy, parowozy i parowozownia są motywem przewodnim zdjęć. Dzięki ogromnej wiedzy, zamiłowaniu i doświadczeniu twórca potrafi uchwycić piękno pociągów oraz przemysłu kolejowego…”

Więcej informacji o autorze oraz wystawie tutaj