Rozkład jazdy

Zachęcamy do przejazdu pociągiem prowadzonym przez parowóz – będzie to z pewnością niezapomniana podróż zapewniająca wiele wspaniałych wrażeń! Dopiero połączenie przejazdu pociągiem retro ze zwiedzaniem parowozowni daje wyobrażenie o tym, jak donośnym wydarzeniem dla rozwoju cywilizacji było wynalezienie silnika parowego, który zmienił bieg historii transportu.

 

Informacje dotyczące przejazdu:

 

Przewoźnikiem i organizatorem przejazdów są Koleje Wielkopolskie.

 

Skład: Parowóz serii Ol49 + dwa wagony pasażerskie typu 120A z końca lat 70-tych

 

Gdzie i kiedy jeżdżą parowozy?

Aktualny rozkład jazdy dostępny w tabeli na dole strony.

Parowozy uczestniczą w ruchu planowym od poniedziałku do soboty (codziennie dwie pary pociągów tam i z powrotem):

  • Poniedziałek – piątek na linii Wolsztyn – Leszno
  • Soboty na linii Wolsztyn – Poznań
  • W niedziele parowóz nie kursuje

Odjazd pociągu odbywa się ze stacji Wolsztyn (ok. 800 m od parowozowni). Nie ma możliwości zabierania pasażerów z parowozowni.

 

Gdzie kupić bilet na przejazd?

Bilety dostępne są na stacji PKP lub u kierownika pociągu (przy zakupie biletu w pociągu na stacji, na której czynna jest kasa biletowa, do ceny biletu doliczana jest opłata 8 zł)

 

Ceny biletów:

Cennik biletów oraz wysokość ulg są zgodne z taryfą Kolei Wielkopolskich.

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy (minimum 14 dni) kontakt z Kolejami Wielkopolskimi w celu zgłoszenia przejazdu grupy zorganizowanej (przejazd grupowy upoważnia jednocześnie do uzyskania większych zniżek na bilety).

Przykładowe ceny biletów w jedną stronę:

  • Odcinek Wolsztyn – Leszno / Leszno – Wolsztyn (czas przejazdu ok. 1 godz. 20 min):

Bilet normalny – 11,70 zł

Bilet ulgowy (uczeń / dziecko / emeryt / kart dużej rodziny) – 7,37 zł

Bilet ulgowy (student) – 5,37 zł

  • Odcinek Wolsztyn – Poznań Główny / Poznań Główny – Wolsztyn (czas przejazdu ok. 2 godz.):

Bilet normalny –  17,10 zł

Bilet ulgowy (uczeń / dziecko / emeryt / kart dużej rodziny) – 10,77 zł

Bilet ulgowy (student) – 8,38 zł

Dzieci do 4 lat – przejazd bezpłatny

 

 

ROZKŁAD JAZDY PAROWOZÓW

Timetable of steam engines

 

  • linia Wolsztyn – Leszno (poniedziałek – piątek)

Wolsztyn Leszno

Terminy kursowania W dni robocze W dni robocze
Numer pociągu 77494 77528
Wolsztyn 06:13 11:33
Nowy Widzim 06:20 11:40
Wroniawy 06:25 11:45
Nowy Solec 06:31 11:51
Nowa Wieś Mochy 06:36 11:56
Perkowo 06:43 12:03
Błotnica 06:49 12:09
Starkowo 06:55 12:15
Boszkowo 07:02 12:22
Włoszakowice 07:11 12:31
Krzycko Wielkie 07:21 12:41
Wilkowice 07:29 12:49
Leszno 07:35 12:55

 

Leszno Wolsztyn

Terminy kursowania w dni robocze w dni robocze
Numer pociągu 77299 77307
Leszno 08:15 13:26
Wilkowice 08:23 13:34
Krzycko Wielkie 08:32 13:43
Włoszakowice 08:49 13:58
Boszkowo 08:58 14:07
Starkowo 09:05 14:14
Błotnica 09:11 14:20
Perkowo 09:17 14:26
Nowa Wieś Mochy 09:24 14:33
Nowy Solec 09:29 14:38
Wroniawy 09:35 14:44
Nowy Widzim 09:40 14:49
                    Wolsztyn 09:47 14:56

 

  • linia Wolsztyn – Poznań (soboty)

Wolsztyn Poznań Główny

Terminy kursowania Sobota Sobota
Numer pociągu 77251 77293
Wolsztyn 6:28 14:02
Tłoki 6:36 14:10
Rostarzewo 6:42 14:16
Rakoniewice 6:48 14:22
Drzymałowo 6:53 14:27
Ruchocice 6:58 14:32
Grodzisk Wielkopolski 7:12 14:51
Grąblewo 7:17 14:56
Ptaszkowo Wielkopolskie 7:22 15:01
Kotowo 7:27 15:06
Granowo Nowotomyskie 7:31 15:10
Strykowo Poznańskie 7:39 15:18
Stęszew 7:48 15:27
Trzebaw Rosnówko 7:54 15:33
Szreniawa 7:59 15:44
Wiry 8:05 15:50
Luboń k/Poznania 8:11 15:56
Poznań Dębiec 8:15 16:00
Poznań Główny 8:21 16:06

 

Poznań Główny Wolsztyn

Terminy kursowania Sobota Sobota
Numer pociągu 77262 77304
Poznań Główny 10:23 17:06
Poznań Dębiec 10:29 17:12
Luboń k/Poznania 10:33 17:16
Wiry 10:39 17:22
Szreniawa 10:58 17:29
Trzebaw Rosnówko 11:03 17:35
Stęszew 11:10 17:42
Strykowo Poznańskie 11:21 17:53
Granowo Nowotomyskie 11:31 18:02
Kotowo 11:36 18:07
Ptaszkowo Wielkopolskie 11:41 18:12
Grąblewo 11:46 18:18
Grodzisk Wielkopolski 11:53 18:34
Ruchocice 12:03 18:44
Drzymałowo 12:09 18:50
Rakoniewice 12:14 18:55
Rostarzewo 12:21 19:02
Tłoki 12:27 19:08
Wolsztyn 12:36 19:17

 

Koleje Wielkopolskie Sp. Z o. o. zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy w okresie jego ważności. Aktualny rozkład dostępny na www.rozklad-pkp.pl oraz na stronie przewoźnika Koleje Wielkopolskie – liniowy rozkład jazdy.