Przejazd RETRO


Z okazji Europejskiego Roku Kolei 2021, Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn organizuje przejazd pociągiem RETRO do Stefanowa w dniu 27.06.2021r. Przejazd odbędzie się na trasie Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn, połączony z ogniskiem i bezpłatnym zwiedzaniem Parowozowni.

“Stacja Stefanowo” założona przez Stowarzyszenie Miłośników Kolejnictwa to ciekawa atrakcja dla wszystkich pasjonatów parowozów, powstała z potrzeby popularyzacji historii i kultywowania osiągnieć kolejnictwa na przestrzeni dziejów. Turyści będą mogli zarówno zwiedzić Kolejową Izbę Pamięci, jak i zrobić pamiątkowe zdjęcie przy stacjonującym eksponacie parowozu TKt48-147. Po przyjeździe do Wolsztyna dla wszystkich chętnych zostanie zorganizowany rodzinny piknik na terenie Parowozowni. W tym czasie możliwe będzie bezpłatne zwiedzanie obiektu, ognisko oraz zakup pamiątek.

*Uwaga! Prowiant na ognisko, talerzyki, napoje itp należy kupić we własnym zakresie. Parowozownia zapewnia tylko rozpalenie ogniska.

Rozkład jazdy:

10:00 Odjazd pociągu ze stacji w Wolsztynie

10:23 Przyjazd do Stefanowa

10:23 – 11:20 Zwiedzanie Kolejowej Izby Pamięci

11:30 Odjazd pociągu ze stacji w Stefanowie do Wolsztyna

11:53 Przyjazd pociągu na stację w Wolsztynie

12:00 Rodzinny piknik w Parowozowni

15:00 Zakończenie

Gdzie kupić bilety?

Ze względów bezpieczeństwa, bilety będzie można zakupić tylko i wyłącznie drogą elektroniczną! Poprzez platformę ToBilet.pl. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona 10 czerwca o godzinie 12:00. (link do biletów zostanie udostępniony na naszym Facebooku).


Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem od 15 maja 2021 w transporcie zbiorowym może być zajęte 100% miejsc siedzących. Jednak w dalszym ciągu pozostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk żelami wirusobójczymi dostępnymi w pociągu. Każdy kto zakupi bilet na przejazd, zobowiązany jest do zakrywania nosa i ust maseczką podczas całego kursu. Kto nie będzie stosował się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, może zostać wyproszony z pociągu. Ponadto w takim przypadku, bilet kolejowy na przejazd nie podlega zwrotowi.

Parowozownia Wolsztyn