Przejazdy retro – II edycja

fot. J.Ceglarek

W dniu 1 sierpnia br. zakończyła się pierwsza edycja uruchomienia przez Instytucję Kultury Parowozownia Wolsztyn przejazdów turystycznych zabytkowym taborem kolejowym, zorganizowanych z okazji Europejskiego Roku Kolei 2021.  Przejazdy RETRO odbyły się na trzech trasach:

-30.05.2021r. : Wolsztyn-Szreniawa-Wolsztyn, przejazd połączony z obchodami dnia dziecka w Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

-27.06.2021r : Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn, przejazd połączony z ogniskiem i rodzinnym piknikiem w Parowozowni Wolsztyn.

-01.08.2021r : Wolsztyn-Rakoniewice-Wolsztyn, przejazd połączony ze zwiedzaniem Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tego typu przejazdami, Parowozownia Wolsztyn wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego organizuje II edycję projektu i uruchamia letnie, niedzielne przejazdy do pobliskich miejscowości. Celem projektu jest rozwój i promocja regionu wielkopolskiego, popularyzacja europejskiego dziedzictwa kulturowego, a także zrzeszenie lokalnej społeczności. Przejazdy RETRO II edycji dedykowane są w pierwszej kolejności określonym grupom społecznym. W przypadku wolnych miejsc w wagonach składu pociągu, część miejsc zostanie udostępniona do ogólnej sprzedaży.  Informacje dotyczące zakupu biletów będziemy przekazywać na bieżąco na naszej stronie internetowej www.parowozowniawolsztyn.pl.  Na pierwszy przejazd RETRO zaproszeni zostali pracownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie oraz w Grodzisku Wielkopolskim w podziękowaniu za ich walkę z pandemią Covid-19. Przejazd odbędzie się w dniu 08.08.2021r. na trasie Wolsztyn-Szreniawa-Wolsztyn z postojem w Grodzisku Wielkopolskim, połączony z bezpłatnym zwiedzaniem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Terminarz wszystkich przejazdów RETRO

08.08.2021Wolsztyn-Szreniawa-Wolsztyn: Przejazd dedykowany służbie zdrowia za ich walkę z pandemią Covid-19.

22.08.2021Wolsztyn-Boszkowo-Wolsztyn: Przejazd dedykowany wolsztyńskim harcerzom.

29.08.2021Wolsztyn-Szreniawa-Wolsztyn: Przejazd dedykowany seniorom, członkom Uniwersytetu III wieku.

05.09.2021Wolsztyn-Boszkowo-Wolsztyn: „Rozpoczęcie roku szkolnego z parowozami”, przejazd dedykowany uczniom Szkół Podstawowych w Wolsztynie.

12.09.2021 Wolsztyn-Rakoniewice-Wolsztyn: Przejazd dedykowany strażakom i okolicznym oddziałom OSP.

26.09.2021Wolsztyn-Szreniawa -Poznań Główny -Wolsztyn: Przejazd turystyczny z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Parowozownia Wolsztyn