Przejazdy specjalne po Pomorzu Zachodnim oraz Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu

Długi czerwcowy weekend to dla wolsztyńskich parowozów czas wytężonych wyjazdów oraz udziału w wielu przejazdach specjalnych.


W sobotę 22.06.2019 r. wyruszy organizowany przez nas pociąg retro na trasie Poznań – Swarzędz – Poznań, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Złożonym z parowozu serii Ol49 oraz zabytkowych wagonów składem podróżować będzie można już z samego Wolsztyna – w dniu tym, w prowadzonym co sobotę do Poznania pociągu w ruchu planowym, uczestniczyć będą również wagony retro!

W dniach 20-23.06.2019 r. parowóz Pt47-65 bierze udział w projekcie “Nostalgia” prowadząc kilkanaście historycznych pociągów po Pomorzu Zachodnim (szczegóły na http://www.turkol.pl/).

W niedzielę 23.06.2019 r. “petucha” dołączy do organizowanego już po raz szósty wydarzenia “Parada Lokomotyw – Międzyrzecz 2019” (http://www.turkol.pl/), a towarzyszyć jej będzie druga z wolsztyńskich lokomotyw parowych, parowóz Ol49, który do Międzyrzecza dotrze prosto z Wolsztyna prowadząc pociąg specjalny “Farmer”.


D