Sklep

Parowozownia Wolsztyn posiada w swej ofercie drobne pamiątki związane ze swą działalnością oraz tematyką kolejową. Zakupu dokonać można podczas wizyty w parowozowni w godzinach otwarcia instytucji dla zwiedzających, bądź drogą wysyłkową.

Sprzedaż wysyłkowa

Sprzedaż wysyłkowa możliwa jest jedynie po dokonaniu przedpłaty na konto.

 • W celu realizacji zamówienia prosimy o wiadomość e-mail na adres info@parowozowniawolsztyn.pl w tytule wpisując “Sklepik – zamówienie”. W treści wiadomości należy podać nazwę i ilość zamawianego towaru.
 • W odpowiedzi otrzymają Państwo dalsze informacje dotyczące dostępności danego towaru, możliwości realizacji zamówienia oraz dane do dokonania wpłaty.

Wysyłka realizowana jest przesyłką poleconą Poczty Polskiej dwa razy w tygodniu.


Personalizowany pendrive z filmem “Parada Parowozów 2019”

Cena: 30,00 zł

Personalizowany pendrive’a z pełnowymiarową, godzinną wersją filmu “Parada Parowozów 2019”. Pendrive może stanowić wyjątkowy i jednocześnie użyteczny, związany z parowozownią gadżet, który może być również użytkowany jako pamięć podręczna o pojemności 16 GB.

Film “Parada Parowozów 2019”

Trwający niemal godzinę materiał jest swoistym reportażem relacjonującym przebieg tej wyjątkowej w skali Europy, jednej z najbardziej popularnych w
świecie kolejowym imprezy. W filmie uchwycone zostało wszystko to, co stanowi o wielkiej popularności organizowanych w Wolsztynie od wielu lat parad i jak magnes przyciąga nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata. Dzięki wnikliwemu oku kamery oraz licznym ujęciom z drona, z bliska możemy przyjrzeć się technicznym przygotowaniom parowozów do parady, przejazdom specjalnych pociągów RETRO, a także „wziąć udział” w najbardziej oczekiwanym, kulminacyjnym momencie wydarzenia – paradnym przejeździe lokomotyw przez wolsztyńską stację. W materiale nie mogło zabraknąć również relacji z towarzyszącego paradzie, odbywającego się po zapadnięciu zmroku widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, gdzie w świetle laserów, oparach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce, swe piękno prezentują po kolei wszystkie obracane na obrotnicy parowozy. Film jest ponadto opowieścią o (nie)zwykłej, codziennej pracy parowozowni, która jako ostatnia na świecie wciąż obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową i w której niemal codziennie spotkać można buchający parą parowóz.

Dane techniczne:

Czas trwania filmu: 00:59:15
Format: MP4
Jakość 4K, rozmiar 12,5 GB
Wersja językowa: PL
Pojemność pendrive’a: 16 GB

Uwaga! Ze względu na duży rozmiar pliku wynikający z wysokiej jakości obrazu, film nagrany został w formacie MP4 – odtwarzanie go możliwe jest wyłącznie na urządzeniach obsługujących powyższy format.


Pocztówka

Cena: 1,50 zł / szt.


Magnes

Cena: 7,00 zł / szt.

Wymiary: 9 x 6 cm


MójZnaczek

Cena: 50,00 zł

Wymiary okładki: 20 x 26 cm, po rozłożeniu 40 x 26 cm

Personalizowany arkusz 9 znaczków Poczty Polskiej wydanych z okazji jubileuszowej XXV Parady Parowozów z 28.04.2018 roku. Na znaczkach fotografie z prowadzonych przez parowozownię pociągów specjalnych oraz planowych z parowozami Ol49-59, Pt47-65 i Pm36-2. Każdy z arkuszy opatrzony w elegancką, czerwoną okładkę. Nakład 200 szt.


Znaczek turystyczny

Cena: 8,00 zł

Wymiary: średnica 6 cm, grubość ok. 1 cm

Znaczki Turystyczne przedstawiają wyjątkowe atrakcje turystyczne dostępne na terenie danego kraju, m. in. grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie czy ogrody zoologiczne, stanowiąc turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Są też potwierdzeniem pobytu w danym miejscu, gdyż każdy z nich posiada swój indywidualny, niepowtarzalny numer – w żadnym innym miejscu nie można kupić znaczka pochodzącego z danego miejsca. Zbieranie znaczków może być impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej – system jest nieustannie rozszerzany, znaczki pojawiają się w coraz większej ilości atrakcji turystycznych – 2012 roku znajdują się już w piętnastu państwach Europy! Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.

Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki – wypalana w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Karteczka

Do każdego Znaczka Turystycznego przymocowana jest papierowa karteczka, która imituje drewno. Na jednej stronie znajduje się nazwa produktu, kraj, z którego pochodzi, krótkie wyjaśnienie czym jest ZT, w środku umieszczono logo /różę wiatrów/, pod spodem adres strony internetowej oraz kupon z flagą państwową, na której widnieje srebrny numer konkretnego znaczka. W środku, w nacięciach umieszczono naklejkę. Na drugiej stronie znajdują się podstawowe zasady gry kolekcjonerskiej, strona internetowa i kod kreskowy.

Naklejka

Na włożonej w karteczce naklejce z folii samoprzylepnej wydrukowano zmniejszony wygląd Znaczka Turystycznego – ta część naklejki służy do usystematyzowania kolekcji, można ją wkleić do dziennika kolekcjonerskiego, do zeszytu, nakleić na ramę roweru, na kijki nordic-walking. Jest to swego rodzaju bonus, który czyni ZT atrakcyjniejszym i zachęca turystów do rozpoczęcia systematycznego zbierania Znaczków Turystycznych.

Druga część naklejki to kod QR – po zeskanowaniu go odpowiednią aplikacją na smartfonie, przy dostępie do internetu, możemy odsłuchać czytane przez lektora ciekawostki dotyczące danej atrakcji turystycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu tradycyjny, drewniany znaczek zyskuje również wymiar multimedialny.

© Nazwa i znak towarowy Znaczek Turystyczny są zastrzeżone i prawnie chronione w Polsce i Europie.

Uwaga! W związku tym, iż ideą Znaczków Turystycznych jest zachęcenie do odwiedzin danego miejsca, a sam znaczek stanowi swego rodzaju “dowód” dotarcia do konkretnej atrakcji, nie ma możliwości zakupu tej pamiątki drogą wysyłkową!


Pins

Cena: 5,00 zł / szt.

Wymiary: średnica 5,5 cm

Kolorowa przypinka z zamocowaną z tyłu agrafką, może stanowić ozdobę m.in. torby, plecaka czy kurtki sprawiając, że staną się one jedyne w swoim rodzaju.


Lizak dyżurnego ruchu PKP

Cena:

 • Duży (rozmiar oryginalny – 55 cm) – 30,00 zł
 • Mały (rozmiar pomniejszony – 33 cm) – 25,00 zł

BRAK TOWARU

Jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kojarzonych z zawodem kolejarza. Lizak dyżurnego ruchu w postaci dwustronnej, umocowanej na drewnianej rączce białej, okrągłej tarczki z zieloną obwódką, wykorzystywany był niegdyś do odprawiania pociągów. Okrągły otwór tarczy umożliwiał zawieszenie lizaka tak, by zawsze był “pod ręką”. Świetny upominek dla małego fana kolei.


Kubek Parowozownia Wolsztyn

Cena: 20,00 zł

Kubek z fotografią parowozu Ol49-59, który jako jedna z trzech czynnych lokomotyw Parowozowni Wolsztyn, użytkowany jest do prowadzenia ruchu planowego oraz pociągów specjalnych.

Pojemność 0,33 l. Kubek nadaje się do mycia w zmywarce.


Koszulki z nadrukiem

Czarne, bawełniane koszulki z nadrukami wykonanymi w trwałej technice sitodruku. Polecane jako nietuzinkowy upominek, bądź obowiązkowy element stroju każdego miłośnika kolei.

 • Skład: 100% bawełna
 • Nadruk: sitodruku
 • Pranie: na lewej stronie w temperaturze 40°C. Prasować z pominięciem nadruku!

Jak mierzyć?

Wymiary mierzone na płasko (+/- 2 cm)

A – szerokość
B – długość


T-shirt Parowozownia Wolsztyn

Cena: 42,00 zł

Czarna, bawełniana koszulka z nadrukiem kolorowej fotografii parowozu Ol49-59 prowadzącego jeden z pociągów specjalnych wyposażonych w wagony retro z lat 20-tych XX w. Tył bez nadruku.

Wymiary mierzone na płasko (+/- 2 cm):

 • rozmiar S – szer. 48 cm, dł. 68 cm
 • rozmiar M – szer. 52 cm, dł. 72 cm
 • rozmiar L – szer. 55 cm, dł. 74 cm
 • rozmiar XL – szer. 56 cm, dł. 78 cm
 • rozmiar XXL – szer. cm, dł. cm – BRAK

T-shirt Pt47-65

Cena: 40,00 zł

Czarna, bawełniana koszulka z czerwono-białą grafiką parowozu Pt47-65. Tył bez nadruku.

Wymiary mierzone na płasko (+/- 2 cm):

 • rozmiar S – szer. cm, dł. cm – BRAK
 • rozmiar M – szer. 53 cm, dł. 72 cm
 • rozmiar L – szer. 53 cm, dł. 73 cm
 • rozmiar XL – szer. 56 cm, dł. 76 cm
 • rozmiar XXL – szer. 61 cm, dł. 76 cm

T-shirt Parada Parowozów 2018

Cena: 30,00 zł

Czarna, bawełniana koszulka z białą grafiką przedstawiającą logo XXV Parady Parowozów. Z tyłu kolorowy nadruk z logotypami Parowozowni Wolsztyn oraz organizatorami instytucji: Samorządem Województwa Wielkopolskiego, Gminy Wolsztyn, Powiatu Wolsztyńskiego i PKP CARGO S.A.

Wymiary mierzone na płasko (+/- 2 cm):

 • rozmiar S – szer. 50 cm, dł. 68 cm
 • rozmiar M – szer. 52 cm, dł. 69 cm
 • rozmiar L – szer. 56 cm, dł. 72 cm
 • rozmiar XL – szer. cm, dł. cm – BRAK
 • rozmiar XXL – szer. cm, dł. cm – BRAK

T-shirt dziecięcy Parada Parowozów 2018

Cena: 30,00 zł

Czarna, bawełniana koszulka z białą grafiką przedstawiającą logo XXV Parady Parowozów. Z tyłu kolorowy nadruk z logotypami Parowozowni Wolsztyn oraz organizatorami instytucji: Samorządem Województwa Wielkopolskiego, Gminy Wolsztyn, Powiatu Wolsztyńskiego i PKP CARGO S.A.

Wymiary mierzone na płasko (+/- 2 cm):

 • rozmiar 8 (118-128 cm) – szer. 42 cm, dł. 50 cm