XXVI PARADA PAROWOZÓW 2019

 

Już dziś mamy przyjemność zaprosić na kolejną XXVI Paradę Parowozów,
która odbędzie się 4 maja 2019 roku.

 

Organizowana w Wolsztynie od 1991 roku Parada Parowozów jest wydarzeniem ważnym nie tylko na mapie kolejowych imprez w Polsce, ale i w Europie. Każdego roku przyciąga ponad dwadzieścia tysięcy turystów i miłośników kolejnictwa, sam Wolsztyn zaś staje się centrum kolejowego świata.

Podczas trwającego przez cały weekend wydarzenia w parowozowni prezentują się czynne lokomotywy parowe przybyłe z Polski i zagranicy. Odbywająca się w sobotę “Parada Parowozów” umożliwia podziwianie ich dostojnie przejeżdżających przez stację, prezentujących wszystkie swe największe walory, natomiast towarzyszące paradzie przygotowania są okazją, by zapoznać się z tymi wspaniałymi maszynami od strony technicznej – obserwując przeglądy i drobne naprawy, obrządzanie czy też przygotowywanie lokomotyw do jazdy.

Parada jest również okazją do skorzystania z organizowanych w tym czasie przejazdów pociągami retro, gruntownego zwiedzenia zaplecza wolsztyńskiej parowozowni oraz zapoznania się z jej codzienną pracą. Tradycyjnym punktem programu jest wieczorne, multimedialne widowisko “Światło, para, dźwięk”, w którym udział biorą wszystkie przybyłe do Wolsztyna parowozy, prezentując się w oprawie nietypowej i niezwykłej – w kolorowym świetle laserów, kłębach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce.

Zapraszamy do uczestniczenia z nami w tym wyjątkowym święcie parowozów!